Bad Boys II 10.

22. ledna 2012 v 19:15 | Doris |  Bad Boys II
Druhý den se celý vlekl ve stavu mlčení. Nikdo neměl chuť mluvit nebo se dokonce smát. Zpráva o B.Bm zkrátka otřásla všemi. Proto mluvili jen opravdu zřídka a na nekonkrétní a neduležitá témata. Každý se spíš věnoval jen svým myšlenkám a vzpomínkám. Bill se snažil tvářit neutrálně. Jako by se nic nestalo. Ale každý věděl, že ho to bolí nejvíc a lítostivými pohledy ho zasypávali kdykoliv kolem prošel. Billa to vytáčelo ale nedal nic znát. Věděl, že to ostatní nemyslí zle a alespoň oceňoval, že s ním o tom nikdo nechtěl mluvit. On se alespoň snažil myslet na večer a na případné možné plány utěku kdyby policie přeci jen zakročila. Což jak doufal, se snad nestane.
O-O
"Tak jo kluci jdem na to." Šeptl Bill a sebral ze země svuj batoh se sprejovými barvami. Stáli mezi stromi kousek od arealu který se chystali zkrášlit a domlouvali poslední detaily. Jako byly útěky a podobné poměrně duležité věci. Ostatní přikývli a poupravili si svoje batohy. Bill nikdy nesprejoval. Ani nevěděl jestli to umí ale o to vubec nešlo. Dneska to mělo být něco speciálního a při tom vubec nezáleželo na tom zda to umí nebo ne.
"Drž se u mě za každou cenu jo." Ozval se Billovi u ucha Tomuv hlas. Bill se po něm otočil a přikývl. Nebyl duvod aby ho neposlechl. Konec koncu jistě věděl proč to říká. Tom už měl spousty zkušeností s takovymihle akcemi. Takže byl Bill i tak docela rád, že se ho má držet stuj co stuj. V případě problému by totiž Tom věděl daleko líp co dělat. I když se modlil aby nic takového nebylo nutné.


"Vy dva..hlídat." Přikázal Bill dvěma dalším klukum se vztyčeným ukazováčkem. Byli to nováčci a tak bohužel pro ně slízli tu v podstatě nejhorší práci. Jelikož pokud by někdo nestačil v případě rizika utéct....svedlo by se to na ně, že nedali vědět včas. Sice všichni věděli, že by to byl holý nesmsl, ale tak to prostě fungovalo. Oba mladíci jen přikývli. Rozhodně neměli v plánu si hned na začátek něco rozházet u nového šéfa. Vydali se lehce jiným směrem než všichni ostatní. Plán byl jednoduchý. Celou zeď vyzdobit co nejvýrazněji dle vlastní libosti. Nezáleželo na tom co na ní bude napsáno nebo nakresleno. Šlo pouze o to, aby jejich záškodnictví zabralo co nejvíce místa na soukromém pozemku. Jen co se všichni přesunuli ke zdi a našli si svoje místo začalo se ozívat chřastění sprejema a následně nechvalně známý zvuk oznamující, že škody na majetku započaly.
"Nevim jestli to byl dobrej nápad Bille." Zakroutil Tom hlavou a pustil se do vlastního díla. Bill stál u něj. Pod vynikající záminkou si mohl užívat Tomovu blízkost.
"Na tom nesejde Tomi..." zavtěl hlavou a chopil se svojí žluté barvy. Byla jen dvě písmenka která hodlal na zeď zakreslit. Oslovení Tomi mu samovolně uklouzlo a ani si to neuvědomil. Zato Tom se pousmál. "....já vim že to je risk a cejtim že se to posere. Ale tohle je....prostě teď všichni potŕebujeme pořádnej adrenalin do těla a myslet na něco jinýho než na to co se stalo. Nehledě na to....dnešek je prostě pro něj." Pokrčil rameny a koukl na Toma zda ho vnímá. Tom ho poslouchal zatímco protřepával svuj sprej. Vlastně mu neměl co vyčítat. Udělal by to uplně s tejně být na Billově místě. Chápal to. A konec koncu...B.B. nikdy nerespektoval pravidla a nebezpečí. Zejména pokud se jednalo o policii. Čiže tahle riskantní a odvázaná akce ho dokonale charakterizovala.
"Tak jo....jdem na to." Usmál se Tom a začal se, tak jako ostatní, věnovat svému vyhraněnému prostoru na kamenné stěně.
Jen tak pro predstavu jak takovy vymakany graffity vypadaji :)
Trvalo jim to asi dvě hodiny než se ozval pískot. Všichni po sobě poplašeně koukli.
"Jedou sem benga...." křikl jeden z kluku co hlídal terén. Naštěstí na policejní zásahy byli zvyklí snad všichni a tak nenastala žádná velká panika. Ze země mizely všechny plechovky s barvami a spreje.
"Zdrhat...a nedržte se po velkejch skupinách." Zakřičel Andreas a na jeho povel se panda rozutíkala do nejruznějších směru. Ozývalo se jen dupání nohou a křik policistu.
"Dělej Bille." Popadl ho za ruku Tom a dal se na útěk. Bill ani nevěděl kudy běží. Jen se snažil držet krok. Nebyl ani čas aby se ohlížel po ostatních i když měl nutkání se zastavit a zjistit, za někoho nechytili.
"Ser na to Bille...poběž. Jestli někoho maji tak to zjistíš." Napomenul ho Tom, který na něm jasně viděl obavy. Bill uznal, že má Tom pravdu a soustředil se jen na svuj útěk. Snažil se nevnímat ani několik páru nohou, které běžely za nimi a rozhodně nepatřily nikomu z jejich party.
"Kam běžíš?" Nakrčil Bill čelo. Předpokládal, že směr jejich útěku je ke garážím. K jejich místu. Nebo dokonce domu. Jenže Tom změnil směr a očividně měl jiný plán.
"Nemužeme je navést k ostatním." Vydechl zadýchaně Tom a dál utíkal. Zatáčel do postranních uliček a modlil se aby to ti dva policajti za nima vzdali. Bill s ním najednou trhnul a zapadl do vchodu jednoho z domu kde se právě zavíraly dveře. Seběhl s ním o pár schodu níž a zustal zadýchaně stát ve tmě sklepu. Tom se držel za bok a snažil se být co nejtišeji. Nepotŕebovali aby je ještě někdo z baráku nahlásil. Jejich úkryt ovšem vyšel. Slyšeli jak policisté proběhli ulicí a kroky se ztratili kdesy daleko. Neviděli jejich prudké odbočení.
"Chvíli počkej." Chytil Tom Billa za zápěstí, když se Bill už už chystal vylézt do ulice. Bill se po něm podíval. Ve tmě viděl jen hrubé obrysy.
"Mužou se tudy vracet. Počkej aspoň pul hodiny." Vysvětlil Tom. Bill přikývl a sedl si na zaprášenou zem. Tom se usadil vedle něj a batoh nechal položený stranou.
"Tohle bylo chytrý. Nejspíš si nám zachránil prdel." Uznal Tom a ruce složil na pokrčená kolena. Bill nic neříkal. Byl možná v partě dlouho ale takovýhle únik před policií zažil poprvé. Konec koncu tyhle večerní sprejovací akce patřili k Andymu a tudíž to kdysi bylo pro něj něco "z druhého gangu" Byl v šoku. Nebál se, ale zároveň se mu nyní šíleně ulevilo.
"Jsi v pohodě?" Nakrčil Tom čelo a otočil se na Billa, když nedostal žádnou odpověď. Bill ho jen propaloval pohledem. Zavrtával se mu do morku kostí a Tom byl značně nervozní jestli se Billovi opravdu něco nestalo. Zmateně na něj koukal.
"Bille....kurva Bille co je?" Začínala se ho zmocňovat panika. Bill však udělal něco s čím Tom ani ve snu nepočítal. A nejspíš ani sám Bill. Vystřelil kupředu, zavěsil se Tomovi kolem krku a dravě ho začal líbat. Neměl v sobě teď nic jiného než adrenalin a chtíč. Vubec tu nejhorší kombinaci pro něj.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Danchen Danchen | 22. ledna 2012 v 19:25 | Reagovat

O muj drahy boze :D O_____________O
Tohle mi delas sakra schvalne, ze to utnes v tom nejlepsim ..
Clovek musi cekat na dil, snad sto let .. neli vice a ty to tak blbe utnes .. :D :/ Takze Dorisova, pokud tu nebude dil do tydne, tak te varuju .. :/ :D7
Neprej si me .. :D
BOze, jsem uplne hotova z toho .. Doufam, ze mezi tema dvema se aspon neco stane krom toho polibku .. mohli by se tam spolu vyspat :D jo to by mohli :D
Takze te snad Doris budu prosit, at napises co nejdrive dalsi dil..!!!
CHCI POKRACOVANI :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama