Geisha form Tokyo 12

8. prosince 2010 v 13:54 | Doris |  Geisha from Tokyo
Geisha from Tokyo

Aiko zalapala němě po dechu. Tohle by nečekala ani v nejdivočejších snech. Několika rychlými kroky, jak jí to možnosti umožňovaly, se vrátila k Billovi a prohlížela si ho, jako by se snažila najít známku toho, že Bill lže. Nenašla nic. Bill jen klopil hlavu a tiše plakal.
"Sakuro ale tohle… to nic neznamená. Nemůžeš mu říct pravdu. Jsi geisha." Zakroutila rozhodně hlavou.
"Proč to nesmí vědět?" Vzhlédl k ní Bill a sám hledal odpověď na svojí otázku.
"Protože jsi chlapec za ženskými šaty. Nikdo to nesmí vědět. Zneuctilo by to tvoje jméno, moje jméno ale zejména Tomovo jméno." Aiko mluvila pevně. Tohle se snad ani neměla nikdy dozvědět.
Bill vzdychnul. Vlastně to čekal. Věděl, že musí mlčet. Svojí hanbu by unesl, její asi ještě taky, ale nikdy ne Tomovu.
"Navíc… Tom je už zvyklí na zdejší zvyky. Pobouřilo by ho to, i když je tvůj bratr." Vynesla Aiko poslední slova jako ukončení tohohle rozhovoru. Doufala, že si to Bill uvědomí.
"Už nikdy o mně nebude vědět?" Vzlyknul Bill částečně snad i smířený s tím, že musí dál mlčet.
"Bude o tobě vědět jako o Sakuro, o to se neboj. Ale nic víc čekat nemůžeš."

Kdyby Bill mohl, křičel by, plakal by mnohem víc ale jeho postavení tady mu to nedovovalo. Přijel sem, aby našel svého bratra a teď když je mu blíž než kdy jindy, nemohl nic říct a pomalu si to uvědomoval. Cítil se svázaně. Všechno co chtěl, byl pravý opak od toho, co musel.
Prozradil Aiko celou pravdu o sobě, všechno jí to vylíčil, co doteď skrýval a i přesto se tím nic nemohlo změnit. Myslel si, že se mu tím uleví, když promluví, jenže nebylo mu tak. Cítil se stejně. Stejně ztraceně.

"Chci ho vídat Aiko," promluvil uplakaně Bill. Nedokázal se Toma jen tak mávnutím ruky vzdát. Nedokázal to. Jeho srdce to nechtělo. Jeho šaty byly stále promoklé a studené ale to bylo to poslední, na co teď Bill myslel.
"Můžeš ho vídat pouze jako Sakuro, a to taky jen tehdy pokud si tě vyžádá." Vysvětlila už podruhé Aiko uplakanému chlapci, který tohle všechno pro co se snažil, dělal kvůli svému bratrovi.

"Co… co mám udělat, aby si mne vyžádal?" Díval se Bill až zoufale na svou učitelku. Došel až tady, stálo ho to mnoho sil a překážek, chtěl pokračovat. On to dokáže. Alespoň jako Sakuro, když už ne jako Bill.
Aiko se mile usmála a položila mu dlaň na zmoklé vlasy.
"Být nejlepší." Odpověděl prostě. Znělo to tak jednoduše, ale Bill věděl, že tak snadné to není. Být nejlepší vyžadovalo spoustu dřiny a on zatím pokazil všechno, co mohl.
"Ale… to co se stalo v té čajovně…" Klopil znovu zahanbeně zrak. Věděl, že to už se mu stát nemělo. To uměl už tehdy, jen zmatkoval.
"Ano, to co se tam tehdy stalo, byla velká chyba. Ale všechno se dá napravit. Já vím, že to dokážeš. Už vše umíš, jen se zdokonaluj a tvojí čest zachráním já." Pohladila jeho havraní vlasy a pomalu odešla. Nebude problém v tom, dát Billovi další šanci a zajistit mu obdiv a uznání. Bude to už jen na Billovi.

O 14 dní později…

Aiko byla velmi vážená žena. Nejen, že měla mnoho známostí, ale také její panenství bylo prodáno za tu nejvyšší cenu v dějinách. Každý chtěl být jako ona. Je to už ale pár let co tomu tak bylo. Teď byla Aiko především žena, která učila mladé dívky k tomu jak se stát pravou Geishou. A jak sama Aiko Billovi před páry dny slíbila, že se o jeho čest postará a zachrání tak i učinila. Nebo alespoň k tomu měla jistý plán. Postarala se o to. Zajistila Billovi, aby ukázal co v něm je, co dokáže a hlavně, že je opravdová geisha. Bude tancovat a zpívat. Hlavní hvězda večera, to bude, Sakuro.
Bill do jisté doby o ničem nevěděl. Netušil nic co Aiko chystá, nebo co jej čeká ale i přesto se učil dál. Zdokonaloval své nedostatky. Aiko Billovi řekla, aby tančil, Bill tančil. Ať už řekla cokoli, Bill tak učinil. Nechtěl zklamat. Chtěl bát ten nejlepší a proto stále cvičil.
"Jde ti to výborně Sakuro." Pochválila Aiko s úsměvem na rtech Billa, který měl právě hodinu tance s vějířem. Dokázal jimi házet, aniž by mu spadli na zem. V tomhle byl šikovný. Teď už ano. Aiko měla pocit, že byl opravdu připraven.

Bill měl radost sám ze sebe. Cítil se spokojený, že mu to jde. I ostatní dívky si všimly jeho šikovnosti. Tiše ho obdivovali. Jen Myioko ho neobdivovala. Žárlila. Možná bylo štěstí, že nikdo nevěděl jaké plány Aiko má. Bylo jisté, že by se Myioko pokusila celé plány sabotovat. Bill od toho incidentu v čajovně s Myioko nijak výrazně nemluvil. Ne pokud nemusel. I kdyby se teď hodně snažila, už by jí nevěřil. V ulicích Tokya se ale to odpoledne začalo mluvit jen o jediné věci. O Sakuro. Každý kdo ve městě něco znamenal, chtěl vidět a slyšet tuhle nadějnou mladou Geishu. A mezi nimi i Tom. Věděl, že v ní je obrovský potenciál a má na to stát se tou nejlepší. Už jen díky její kráse.
"Sakuro, dnes večer tě čeká důležité vystoupení." Promluvila Aiko během oběda. Zraky všech dívek se stočily na ni a především ten Billův.
"Jaké vystoupení?" Odložil mísu s rýží. Bylo neslušné jíst během hovoru.
"Zařídila jsem ti ho. Přijde opravdu spousta významných mužů. Mezi nimi i pan Kaulitz. Tančíš a zpíváš skvěle. Jsi hotová geisha. Tak to dnes večer všem ukážeš." Usmála se a nevšímala si pobouřeného pohledu Myioko.
"No výborně, jsem zvědavá, jak něco pokazíš. Opravdu miluju, když zpíváš." Ušklíbla se na Billa. Ten jí nevěnoval pozornost. Tahle zpráva ho překvapila a tělem mu projela už teď vlna nervozity. Kdyby si měl ještě připouštět její slova, nebyl by schopný ničeho.
"Co když to nezvládnu?" Koulil svá hnědá očka na Aiko. Ona moc dobře věděla, proč mu to sdělit až na poslední chvíli.
"Zvládneš. Už teď se o tobě mluví jako o Geishe Tokya." Usmála se Aiko a chopila se znovu své misky na důkaz toho, že už další slova nepadnou. Bill ztěžka polknul. Navštěvoval čajovny v doprovodu Aiko aby se zviditelnil, ale že se o něm už takhle mluví, to netušil.

Myioko uvnitř sebe zuřila, tak moc že měla chuť vzít dřevěné hůlky, kterými pojídala rýži a zapíchnout je Billovi do očí. To ona měla být nejlepší, to o ní se mělo povídat, ne o Billovi. Jenže ona slyšela dobře. Aiko jasně mluvila o Sakuro. Ne o Myioko.
"Bude to skvělá podívaná," ušklíbla se Myioko a střelila po Billovi zlým pohledem. Ten jí ale stále nevěnoval pozornost. Nechtěl se jí nechat rozhodit. Tahle zpráva byla pro něj obrovskou novinkou ale také příležitosti se dostat k Tomovi blíž. Pokud to nepokazí. Sám ale vnitru věděl, že to dokáže. Že má na to, aby byl z jeho vystoupení každý unešený, především Tom.
"Možná se o tobě povídá, ale nikdy jsi nepřestala být ta nešika, jakou jsi byla, když jsi přišla do domu." Myioko nemohla být potichu. Byl naštvaná. Bill jí přímo před jejíma očima bral to o co se celou dobu tak těžce pokouší.
"Sakuro je velmi nadaná a já o ní nemám pochybnosti, teď už ne," okomentovala Aiko Myioko slova a přitom vzhledla s úsměvem na Billa. Ten byl stále šokován, byl překvapený, že Aiko v něm měla takovou důvěru. Zvlášť potom co všechno dokázal zničit. Jenže tyhle dny byly za Billem. Změnil se, zdokonalil se a byl výborný.
"Takže doufám, že budeš připravená." Usmála se Aiko a na Billa, který jí úsměv lehce oplatil.
"Už teď jsem připravený," dodal tiše chlapec s uhlově černými vlasy. Věděl, že se nepodceňuje. Sám cítil, že je připravený. Myioko náhle něco došlo.
"Můžeš tančit či zpívat ale pravou geishou stále ještě nejsi, viď Aiko?" Ušklíbla se Myioko na ženu.
"Jak to myslíš?" Podíval se na Myioko s otazníky v očích. Myioko se ušklíbla.
"Jsi panna. Pravé geishy panny nejsou. A za kolik by si asi tak tebe někdo koupil?" Zúžila oči a vysloužila si pohoršený pohled Aiko.
"Přijde její čas Myioko. Už teď je geisha. Zájem o ni bude jistě veliký."
Bill těkal pohledem z jedné na druhou. Jak mohl prodat svoje pannenství, když nebyl dívka? Tohle bylo přeci nemožné. To znamenalo, že nikdy z něj pravá Geisha nikdy nebude?
"Aiko?" Tázavě se na ni díval. Aiko věděla, že tohle je nemožné. Billa nikdy prodat nemůže, ale to věděli pouze oni dva.
"Neboj Sakuro. Teď je důležitý tvůj večer. Tohle má čas a teprve potom to budeme řešit. Napřed musíš získat zájemce." Promluvila měkce. Doufala, že Bill pochopí, že svoje slova nemyslí vážně.
"Chápu. Dnes večer to zvládnu. Děkuju." Pousmál se Bill a dojídal svojí rýži. Nedokázal si představit, jak z tohohle Aiko chce vyklouznout. Bylo vůbec možné, aby byl Geishou Tokya a přitom pan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama